MijnFintool

Nieuws

Soepel voor studenten en terugbetalers

DUO wil studenten en oud-studenten helpen die door het coronavirus in (financiële) problemen komen. Bijvoorbeeld door het onverwacht wegvallen van inkomen. Komt u in de problemen? Kijk dan eerst of u alle mogelijkheden al kent.

Mogelijkheden voor studiefinanciering

  • Als u nog niet maximaal leent, kunt u (tijdelijk) uw lening verhogen. Dit kan met terugwerkende kracht tot de start van dit studiejaar.
  • Misschien kunt u nu een aanvullende beurs aanvragen. De aanvullende beurs hangt af van het inkomen van uw ouders. Aanvragen kan met terugwerkende kracht tot de start van dit studiejaar.
  • Hebt u een aanvullende beurs en daalt het inkomen van uw ouders in 2020? Dan kunnen uw ouders verlegging peiljaar naar 2020 aanvragen. Misschien krijgt u dan een hogere aanvullende beurs.
  • Studeert u aan hbo of universiteit, dan kunt u extra lenen voor uw collegegeld: het collegegeldkrediet.

Mogelijkheden voor terugbetalen studieschuld

Als u in de problemen komt met het aflossen van uw studieschuld, kunt u een aflosvrije periode aanvragen.
Daalt uw inkomen in 2020? Dan kunt u verlegging peiljaar naar 2020 aanvragen. Uw maandbedrag wordt dan misschien lager of zelfs € 0,-.

Toch nog problemen?

Gebruikt u de genoemde mogelijkheden al en komt u toch in de problemen? Neem contact met DUO op.


Bron: DUO

Modules & dossiers

Opvoerdatum

25 mrt 2020

Laatst gewijzigd

25 mrt 2020

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1