Na de Tweede Kamer heeft ook de Eerste Kamer ingestemd met de wet toekomst pensioenen. De Wet gaat daarmee op 1 juli aanstaande in. Op die datum start een overgangsfase van enkele jaren waarin eerst werkgevers en werknemers met elkaar afspraken gaan maken over het aanpassen van hun pensioenregeling en daarna pensioenuitvoerders deze afspraken gaan uitvoeren.
De Eerste Kamer debatteerde twee dagen lang met minister Schouten voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen (APP) over het voorstel Wet toekomst pensioenen dat voortkomt uit het in 2019 door het kabinet en werknemers- en werkgeversorganisaties gesloten Pensioenakkoord. Op verzoek van senator Van Rooijen (50PLUS) vindt op 30 mei een derde termijn van het debat plaats. Aansluitend is er op verzoek van senator Kox (SP) een ordedebat over een mogelijk constitutioneel gebrek. De stemmingen over het wetsvoorstel en de ingediende moties vinden 30 mei in de avond plaats, in verband met de Eerste Kamerverkiezingen die middag. Op verzoek van senator Van Rooijen zal hoofdelijk worden gestemd over het wetsvoorstel.
Met deze publieksmonitor (vijfde meting) wil het Ministerie van SZW over meerdere jaren de reactie van het Nederlandse publiek op alles wat ze horen en zien over het pensioen inzichtelijk maken. De monitor dient daarmee inzicht te bieden in de mate waarin de communicatiedoelen van SZW en de andere stakeholders worden gerealiseerd.
De overdrachten van kleine pensioenen die zijn ontstaan bij een collectieve beëindiging konden bij de publicatie van het oorspronkelijke plan nog niet worden overgedragen via het systeem van automatische waardeoverdracht kleine pensioenen. Per 1 januari 2023 is de Wet waardeoverdracht klein pensioen op dit punt gewijzigd, waardoor de overdracht van deze kleine pensioenen alsnog mogelijk is gemaakt.
Mag een werkgever de afspraken met zijn werknemers over de indexering van hun pensioenaanspraken wijzigen waardoor indexering niet meer onvoorwaardelijk plaatsvindt? Die vraag stond centraal in een zaak waarin de Hoge Raad uitspraak heeft gedaan.
Het Centraal Aanspreekpunt Pensioenen heeft een vraag en antwoord gepubliceerd.
Minister C.J. Schouten heeft de Tweede Kamer de conceptregelingen behorende bij het wetsvoorstel toekomst pensioenen toegezonden. Het betreft de conceptregeling toekomst pensioenen en de conceptregeling vrijstellingen Wet Bpf2000.
De modelovereenkomst voor collectieve waardeoverdracht pensioenen is geactualiseerd. Deze overeenkomst is een standaardcontract dat de in het protocol gemaakte afspraken weerspiegelt en door pensioenverzekeraars moet worden gebruikt bij collectieve waardeoverdrachten.
De minister heeft het voorstel voor vernieuwing van het Standaardmodel voor verzekeraars en PPI’s goedgekeurd. Het nieuwe model treedt per 1 september 2023 in werking.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank.