Op die manier hoopt de partij vooral lage en middeninkomens tegemoet te komen die verder geen vermogen hebben waarover ze belasting moeten betalen, maar die wel van bijvoorbeeld een overleden familielid een flink bedrag kunnen erven.
Tweede Kamerlid Mei Li Vos zal het voorstel maandag doen als het parlement de plannen van staatssecretaris De Jager van Financiën bespreekt voor lagere tarieven in de successiebelasting en vereenvoudiging van het stelstel. De plannen moeten betaald worden door geld op te sporen dat door Nederlanders is weggesluisd naar belastingparadijzen.
Coalitiegenoot CDA maakt zich er sterk voor dat ouders en grootouders die van hun kinderen erven een hogere vrijstelling krijgen, net zoals die voor broers en zussen.
In de kabinetsplannen gaat het maximale tarief voor belasting op erfenissen voor naaste verwanten, partners en kinderen, omlaag van 27 procent naar 20 procent. Ook gaat de erfvrijstelling omhoog naar 600.000 euro voor partners en 19.000 euro voor kinderen. Het toptarief voor verwanten zoals neven, nichten en vrienden daalt van de huidige 68 procent belasting naar 40 procent. Voor deze groep geldt een belastingvrijstelling van 2.000 euro.
Bron: RTLZ, 12-10-2009
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99