MijnFintool

Nieuws

ABN verkoopt HBU aan Deutsche Bank

Het ministerie van Financiën heeft een akkoord op hoofdlijnen bereikt met Deutsche Bank over de verkoop van HBU en IFN Finance. Het akkoord is voorgelegd aan de Europese Commissie waarbij tevens verlenging wordt aangevraagd om tot een definitieve overeenkomst te komen.


Eurocommissaris Kroes heeft besloten de termijn te verlengen om tot een finale transactie te komen. Met de verkoop van een deel van de commercial banking activiteiten van ABN AMRO wordt voldaan aan de verplichtingen die de Europese Commissie heeft opgelegd aan Fortis Groep. De Commissie vond dat er een te grote concentratie ontstond op de Nederlandse markt voor commercial banking omdat Fortis Bank Nederland de aandelen van ABN AMRO had gekocht.

De inhoud van het akkoord op hoofdlijnen is nog geheim, evenals het bedrag dat met de overname is gemoeid. Het Financieele Dagblad weet echter te melden dat Deutsche Bank 700 miljoen euro betaalt voor de onderdelen, die een geschatte boekwaarde hebben van 1 miljard euro.

Bronnen: Ministerie van Financiën, 20-10-2009 / FD, 21-10-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

21 okt 2009

Laatst gewijzigd

21 okt 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1