MijnFintool

Nieuws

Consumentenbond wil overheidsingrijpen op kredietmarkt

Minister Bos van Financiën moet erop toezien dat de kredietverstrekking weer op gang komt en dat de hypotheektarieven weer op een normaal marktniveau komen. Zo nodig moet er tijdelijke regelgeving komen, om de markt weer een gezonde impuls te geven. Dat stelt de Consumentenbond die zich eraan ergert dat banken de lage rente niet doorberekenen aan hun klanten.


De bond: “Eerder dit jaar gaven de banken nog aan dat de hoge tarieven te wijten waren aan een gebrek aan geld op de markt en de hoge spaarrentes. Sindsdien zijn de spaarrentes aanzienlijk gedaald en zijn de geldstromen op de financiële markten weer goed op gang gekomen. Er is dus duidelijk een kentering opgetreden, maar niet bij de hypotheektarieven. Aan consumenten is het niet uit te leggen dat banken aan de ene kant de rentes op spaar- en depositorekeningen verlagen, en aan de andere kant de hypotheekrentetarieven hoog houden.”

De Consumentenbond peilde een jaarlang de gemiddelde marge bij de variabele hypotheekrente die de banken bovenop het Euribor tarief in rekening brengen: van 1,39%-punt in augustus 2008 naar 2,79%-punt in januari 2009 tot 3,47%-punt in augustus 2009. Het verschil tussen de diverse aanbieders van variabele hypotheekrente is erg groot. Iemand met een tophypotheek met variabele rente bij Fortis Bank betaalde in augustus van dit jaar 5,1%-punt rente terwijl ING 1,5%-punt rekent. Ook bij vijf en tien jaar vaststaande hypotheekrentes constateert de bond een forse stijging van de marges. Tot medio 2008 zat de hypotheekrente voor tien jaar vast gemiddeld 1,4% boven de marktrente. In januari 2009 was dat 2,06 en in augustus 2009 was dat circa 2,3%.

Bron: Consumentenbond 22-10-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 okt 2009

Laatst gewijzigd

23 okt 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1