MijnFintool

Nieuws

Intermediair succesvol met verkoop zorgpolis

In tegenstelling tot voorgaande jaren is dit jaar de mobiliteit op de zorgverzekeringsmarkt toegenomen tot 4 procent. Bijna 650.000 verzekerden stapten over naar een andere zorgverzekeraar. Ondersteund door diverse vergelijkingssites switchten consumenten vooral om de prijs naar goedkopere internetlabels of naar een zorgverzekering met premiekorting via een collectiviteit. Dit blijkt uit het jaarlijkse mobiliteitsonderzoek van BS Health Consultancy.


Verschillende zorgverzekeraars danken hun groei voor een groot deel aan de populariteit van hun internetpolissen. Er zijn steeds meer prijsbewuste consumenten die ook zonder een collectief aanbod goedkoper uit willen zijn. Het aantal individueel verzekerden bij de relatief goedkopere internetpolissen voor ziektekosten is dit jaar met meer dan 20 procent gestegen tot ruim 400.000 verzekerden.

Dit jaar is bijna 40 procent van de nieuwe verzekerden overgestapt via het intermediaire kanaal. Vorig jaar was dit nog een derde van de nieuwe verzekerden. Naast de traditionele assurantietussenpersonen rekenen veel zorgverzekeraars ook de vergelijkingssites, waaraan in geval van instroom van nieuwe verzekerden provisie wordt betaald, tot het intermediaire kanaal. Behalve groei van het aantal nieuwe verzekerden via het intermediaire kanaal nam dit jaar ook het totaal aantal aanmeldingen van nieuwe verzekerden direct via internet flink toe, van 33 procent in 2009 tot 43 procent dit jaar.

Het percentage collectiviteiten is in 2010 toegenomen van 62 procent van de Nederlanders naar 64 procent. De gemiddelde collectiviteitskorting op de basisverzekering is 7,1 procent.

De gemiddelde nominale premie inclusief eventuele collectiviteitskortingen is in 2010 met gemiddeld ruim 30 euro gestegen tot 1.095 euro per verzekerde per jaar. Het Ministerie van VWS ging in september nog uit van een stijging met 21 euro.

Bron: BS Health Consultancy, 26-02-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

26 feb 2010

Laatst gewijzigd

26 feb 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1