Adfiz gaat niet verder met de CAR-enquête waarin individuele verzekeraars gevraagd werd hun standpunt te geven ten aanzien van het beloningssysteem. De enquête wordt gestaakt na interventie door de mededingingsautoriteit NMa.
Adfiz kondigde 23 juni jl. een enquête aan om volstrekte duidelijkheid te krijgen over de steun van verzekeraars voor wettelijke invoering van de CAR. Vorige week heeft de NMa Adfiz indringend gewezen op het feit dat deze enquête, en met name de aankondiging de uitkomsten hiervan te publiceren, geïnterpreteerd kunnen worden als een suggestie voorstanders van de CAR hierop af te rekenen.
Adfiz: "Wij nemen afstand van de gedachte dat het intermediair zich in de advisering aan de klant zou laten leiden door andere zaken dan het klantbelang, ook niet door een enquête van haar branchevereniging. Die intentie hebben wij dus ook nimmer gehad. Om iedere schijn daarover te voorkomen, besluiten wij echter de enquête terug te trekken. Tegelijk blijven wij van mening dat het Verbond, kennende de verdeeldheid onder verzekeraars, niet kan blijven volharden in haar krampachtige opstelling inzake de CAR ten koste van belangen van zowel intermediair als consumenten als een deel van de eigen achterban."
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.