MijnFintool

Nieuws

Argenta maakt rentree op Nederlandse markt

Argenta komt na enkele jaren afwezigheid terug op de Nederlandse markt. De Belgische bank heeft ambitieuze plannen. Volgend jaar moet met 1,3 miljard aan hypotheekomzet een marktaandeel van ruim 2% heroverd worden.

 

Argenta had in 2006 nog een marktaandeel van 4,3% in Nederland. Een jaar later was dat de helft en de afgelopen periode zat het aandeel ver onder de 1%. Directielid Marc De Moor zegt in het Dinancieele Dagblad dat de bank het enkele jaren iets rustiger aan heeft gedaan in Nederland door een wijziging van het verdienmodel. Aanvankelijk haalde Argenta meer spaargeld op in Vlaanderen dan het in die regio kon wegzetten met hypotheken. Daarom volgde de stap naar Nederland, waar goedkope hypotheken via tussenpersonen werden verkocht.

 
Argenta denkt dat Nederland een tweede thuismarkt kan worden. In eigen land werkt de bank niet met een kantorennet, maar met franchisers. 'Wij voeren overleg met Nederlandse partijen over dit model', aldus De Moor in het FD. Argenta heeft nu naast hypotheken ook al spaarrekeningen lopen in Nederland, en wil het assortiment uitbreiden met beleggings- en verzekeringsproducten.
 
Bron: Het Financieele Dagblad, 23-11-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 nov 2010

Laatst gewijzigd

23 nov 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1