MijnFintool

Nieuws

AFM ziet nog te hoge provisies bij woonlastenbeschermers

De AFM heeft onderzoek gedaan naar de hoogte van provisies op betalingsbeschermers en constateert dat de excessieve provisies uit het verleden niet meer voorkomen, maar dat er nog wel te hoge provisies zijn.

De AFM deed al eerder onderzoek naar de provisies bij koopsomverzekeringen aan adviseurs en bemiddelaars. Hieruit kwam naar voren dat verzekeraars die betalingsbeschermers bij consumptief krediet aanbieden provisies uitbetaalden die konden oplopen tot rond de 80% van de koopsom. Omdat sinds 1 januari 2010 de passende provisieregels van toepassing zijn op deze betalingsbeschermers, deed de AFM weer onderzoek.

“De hiervoor genoemde excessieve provisies zien we niet meer. In veel gevallen zien we wel provisies die nog steeds te hoog zijn in verhouding tot de gemaakte kosten en de geleverde inspanning van de adviseur of bemiddelaar.” De AFM heeft een aantal partijen die het betreft aangesproken op de passendheid van provisies. Deze partijen hebben aangegeven hun provisiesysteem te gaan aanpassen.

De AFM heeft nu een brief gestuurd aan aanbieder, waarmee ze kunnen controleren of de provisiebetalingen passend zijn. Die brief kunt u hier inzien.

 

Bron: AFM, 08-03-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

08 mrt 2011

Laatst gewijzigd

08 mrt 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1