De AFM deed al eerder onderzoek naar de provisies bij koopsomverzekeringen aan adviseurs en bemiddelaars. Hieruit kwam naar voren dat verzekeraars die betalingsbeschermers bij consumptief krediet aanbieden provisies uitbetaalden die konden oplopen tot rond de 80% van de koopsom. Omdat sinds 1 januari 2010 de passende provisieregels van toepassing zijn op deze betalingsbeschermers, deed de AFM weer onderzoek.
“De hiervoor genoemde excessieve provisies zien we niet meer. In veel gevallen zien we wel provisies die nog steeds te hoog zijn in verhouding tot de gemaakte kosten en de geleverde inspanning van de adviseur of bemiddelaar.” De AFM heeft een aantal partijen die het betreft aangesproken op de passendheid van provisies. Deze partijen hebben aangegeven hun provisiesysteem te gaan aanpassen.
De AFM heeft nu een brief gestuurd aan aanbieder, waarmee ze kunnen controleren of de provisiebetalingen passend zijn. Die brief kunt u hier inzien.
Bron: AFM, 08-03-2011
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99