Het vertrouwen in de Nederlandse woningmarkt is de afgelopen maanden gedaald. Dat komt onder meer omdat starters en woningbezitters verwachten dat de hypotheekrente zal stijgen, zo concludeert ING na een onderzoek.
Ook aangescherpte regelgeving voor hypotheken speelt een rol, aldus de bank en verzekeraar. Vooral starters verwachten dat ze door de nieuwe regelgeving minder kunnen lenen.
'En potentiële huizenkopers voelen zich door de regelgeving beperkt in hun keuze', aldus ING donderdag. De woonbarometer van ING, de ING Woonindex, daalde met zes punten onder de neutrale grens van 100 en noteert inmiddels op 98 punten. Voor de index zijn in het eerste kwartaal 1010 personen ondervraagd, waarvan 772 koopwoningbezitters en 238 personen met koopplannen binnen nu en twee jaar.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.