Hans Hoogervorst vindt de internationale kapitaaleisen voor banken niet hoog genoeg. Dat zei de vertrekkend voorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) zondag in het televisieprogramma Buitenhof.
Volgens de zogeheten Basel III-regels moeten banken in de toekomst veel meer kapitaal aanhouden om te voorkomen dat ze in moeilijke tijden in financiële problemen komen. Volgens Hoogervorst mag de eis met ,,een factor van 30 procent’’ hoger liggen dan wat de internationale afspraak is. ,,Het mag wel een tandje hoger.’’ Hij is het eens met de Zwitserse en Britse toezichthouders die zich al uitgesproken over de nieuwe kapitaaleisen, geformuleerd onder voorzitterschap van de Nederlander Nout Wellink.
De consument zal dit zeker merken, denkt Hoogervorst, omdat banken dan minder geld uitgeven. Hij wees echter op studies die aantonen dat op de lange termijn dit effect er niet is.
Hoogervorst, die voorzitter van het AFM-bestuur was sinds 15 september 2007 begint op 1 juli als voorzitter van de IASB (International Accounting Standards Board) in Londen. De IASB is belast met de ontwikkeling van de wereldwijde standaard van regels voor financiële verslaglegging.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.