MijnFintool

Nieuws

Tweede Kamer steunt strengere hypotheekregels

De Tweede Kamer steunt de bankencode die vanaf 1 augustus hypotheken maximeert op lagere niveaus dan nu en minimale aflossingseisen stelt.


De beperkt de hypotheek tot maximaal 110 procent (nu: 120 procent) van de woningwaarde. Voor alle hypotheken met NHG tot 350.000 euro, is het maximum 112 procent.

Voor bijzondere gevallen laat de code ruimte voor maatwerk. Bijvoorbeeld voor ambitieuze starters en zzp’ers kunnen banken ruimer hypotheek verschaffen dan de code vereist, maar ze moeten het wel uitleggen aan de AFM. Op verzoek van de Kamer gaat minister De Jager opnieuw overleg voeren met de AFM en de banken om de ruimte die deze uitzonderingen bieden te verduidelijken.

Minister de Jager verdedigde het strengere hypotheekbeleid met het gegeven dat Nederland koploper is met creditering; ook met 110 procent van de waarde blijft Nederland boven het Europese gemiddelde van 80 procent. Volgens hem geven de cijfers van gedwongen verkopen geen goed beeld van de werkelijke problematiek omdat veel huizen onderhands worden verkocht. Hij stelt dat nu 25 procent van de huishoudens ‘ergens’ een betalingsachterstand heeft: een verdubbeling in één jaar. De betalingsachterstand bij hypotheken is overigens 0,53 procent omdat de hypotheek altijd als eerste wordt betaald.

De Nederlandsche Bank en het Centraal Planbureau hebben becijferd dat door de strengere regels de huizenprijzen maximaal met 3 procent kunnen dalen.

Het kabinet komt binnenkort met een integrale visie op de woningmarkt.

Bron: FD, 19-05-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

19 mei 2011

Laatst gewijzigd

19 mei 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1