MijnFintool

Nieuws

CPB overweegt alternatieve begroting

Het Centraal Planbureau (CPB) overweegt om een somberder scenario op te stellen voor de rijksbegroting vanwege de toenemende onzekerheid over de economische vooruitzichten. Dat zegt Johan Verbruggen, hoofd afdeling conjunctuur van het CPB.


Deze week besluit het CPB of het een alternatief scenario uitwerkt voor het kabinet. Als het CPB de raming neerwaarts aanpast, zal dat vermoedelijk vooral gebeuren vanwege een verslechtering van de wereldhandel. Analisten zijn daarover al enige tijd onzeker.

Mogelijk wil het CPB ook opnieuw kijken naar de consumptie en de bedrijfsinvesteringen. Minder vertrouwen kan hier zijn tol eisen. Het producentenvertrouwen daalt en ook de consument is pessimistisch. Voor de arbeidsmarkt zijn in eerste instantie geen negatieve invloeden te verwachten.

De komende twee weken vergadert de ministerraad over de Prinsjesdagbegroting.

Bron: FD, 09-08-2011
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

09 aug 2011

Laatst gewijzigd

09 aug 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1