MijnFintool

Nieuws

Hoog rapportcijfer voor hypotheekadviseurs

De tevredenheid van alle mensen die in contact komen met een hypotheekbemiddelaar, is licht gestegen naar een 7,4 (was 7,3). Het meest tevreden zijn mensen over de onafhankelijke adviseur die een 7,6 krijgt. De hypotheekwinkels krijgen gemiddeld een cijfer 7,4. De banken scoren een 7,2. Dat blijkt uit onderzoek van TNS Nipo.


Volgens Adriaan Eecen, onderzoeksdirecteur bij TNS Nipo, zijn er twee hoofdoorzaken voor de hoge tevredenheid: 1) de krimpende hypotheekmarkt zorgt ervoor dat iedereen zijn uiterste best doet voor de klant en 2) na de reorganisaties staat de klant weer centraal bij banken.

Ontevredenheid over de bemiddelaar komt volgens Eecen door:
• gebrekkige informatie in de offerte of in het gesprek
• het ontbreken van een klik met de adviseur
• onvoldoende maatwerk en gebrek aan flexibiliteit
• de rente die in de ogen van de klant te hoog is

Gemiddeld gaat de hypotheekafsluiter/oriënteerder bij twee tot drie bemiddelaars langs voor informatie. Als men dan tot een hypotheekofferte komt, dan worden gemiddeld twee offertes aangevraagd.

Bron: TNS Nipo, 15-08-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

16 aug 2011

Laatst gewijzigd

16 aug 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1