MijnFintool

Nieuws

Veel woningen ‘te vroeg’ op de markt

Op de woningmarkt staan gemiddeld 25 woningen te koop per koper. Uit onderzoek blijkt dat de helft van de woningeigenaren (51%) hun woning eerder te koop zet dan noodzakelijk is. Uit hetzelfde onderzoek blijkt dat een derde van de woningeigenaren die hun woning te koop hebben staan, niet weet wat NHG inhoudt.

In de eerste helft van 2011 stond een woning gemiddeld tussen de 4,8 en 7,9 maanden te koop. Uit onderzoek blijkt echter dat woningeigenaren die hun woning te koop hebben staan, minder vertrouwen hebben in de woningmarkt: de totale verkoopperiode waarop zij rekenen, inclusief de periode dat de woning reeds te koop staat, bedraagt gemiddeld 13,3 maanden.

Voor de helft van de ondervraagde woningeigenaren (51%) is het niet van belang dat de woning binnen de verwachte verkooptijd verkocht wordt. In veel gevallen is de reden hiervoor dat men nog geen andere woning heeft (gebouwd) of naar een huurwoning zal verhuizen en dus nu geen dubbele lasten ervaart. In andere gevallen geeft men simpelweg aan dat er geen haast bij is. Dit zijn mogelijk woningeigenaren die hun woning ‘alvast’ te koop zetten, anticiperend op een lange verkooptijd. In combinatie met de terughoudendheid om een nieuwe woning te kopen vóórdat de huidige woning is verkocht lijkt de woningmarkt voorlopig niet vlot te trekken, aldus het onderzoeksbureau.

Verder blijkt dat maar liefst 33% van de woningeigenaren die hun woning te koop hebben staan, niet weet wat de Nationale Hypotheek Garantie inhoudt. Dit verrassend hoge percentage is mogelijk te verklaren door de grote groep latente verkopers die niet actief op zoek zijn naar een nieuwe woning. Positieve ontwikkeling: 22% merkt een positief effect op de verkoop sinds de verlaging van de overdrachtsbelasting. Dit blijkt uit onderzoek van USP Marketing Consultancy dat in augustus 2011 is uitgevoerd onder 200 woningeigenaren.

Bron: USP Marketing Consultancy, 12-09-2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1