MijnFintool

Nieuws

Verzekeraars meer in obligaties

Nederlandse levensverzekeraars hebben de afgelopen jaren relatief veel meer obligaties met de hoogste kredietbeoordeling gekocht. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg het aandeel obligaties met een AAA-beoordeling van 54 procent medio 2009 naar ongeveer tweederde halverwege dit jaar.

Het overgrote deel van deze als veilig beschouwde obligaties zijn uitgegeven door overheden. Het gaat vooral om leningen van Nederland, Duitsland en in mindere mate Oostenrijk. Levensverzekeraars reduceerden hun positie in obligaties van zwakkere eurolanden.

Bron: ANP, 15-09-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

15 sep 2011

Laatst gewijzigd

15 sep 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1