MijnFintool

Nieuws

Beperking loondoorbetaling zieke 65-plusser

Binnenkort hoeven werkgevers van zieke 65-plussers hun loon niet meer twee jaar lang door te betalen, maar nog maar zes weken.

 

Met deze en andere maatregelen hoopt minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid de risico’s voor werkgevers te verminderen en daardoor de arbeidsparticipatie van ouderen te vergroten. Een wetsvoorstel dat onder meer de regels rond loondoorbetaling voor zieke pensioengerechtigde werknemers vereenvoudigt, wordt begin volgend jaar ingediend.

Een maand
In het wetsvoorstel, waarin de loondoorbetaling bij ziekte voor doorwerkende pensioengerechtigden wordt beperkt tot zes weken, wordt verder de ontslagtermijn voor ouderen verkort tot een maand. Dat is nu nog – afhankelijk van afspraken in de cao en de lengte van de arbeidsrelatie – één tot vier maanden. Minister Kamp wil het daarmee voor werkgevers aantrekkelijker maken om ouderen in dienst te houden. Veel ondernemers doen dat nu niet wegens de risico’s die daaraan verbonden zijn. Zo is de kans op uitval door ziekte groter bij oudere werknemers dan bij jongere collega’s.

Bron: AccountancyNieuws, 25-11-2011
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

25 nov 2011

Laatst gewijzigd

25 nov 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1