MijnFintool

Nieuws

Nederland in recessie

Nederland verkeert al in een recessie. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) dinsdag in de zogenoemde decemberraming. De economie kromp in het derde kwartaal met 0,3 procent. Ook in het vierde kwartaal van 2011 en de eerste twee kwartalen van 2012 verwacht het CPB krimp.

Volgens het planbureau zal de krimp van de economie volgend jaar 0,5 procent bedragen. Pas in de tweede helft van 2012 volgt enig herstel. Het begrotingstekort van de overheid loopt dit jaar naar verwachting op tot 4,6 procent van het bruto binnenlands product. Volgend jaar is er sprake van een begrotingstekort van 4,1 procent. De nieuwe cijfers zijn een verslechtering van de vorige verwachtingen van het CPB bij Prinsjesdag. Toen gingen de rekenmeesters nog uit van een begrotingstekort van 4,2 procent in 2011 en 2,9 procent in 2012.

Minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) zegt naar aanleiding van de CPB-cijfers dat 2012 economisch gezien een zwaar jaar wordt. “We zullen allemaal iets van de verslechterende economie gaan merken.”

Bron: ANP, 13-12-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

13 dec 2011

Laatst gewijzigd

13 dec 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1