MijnFintool

Nieuws

AFM onderzoekt communicatie pensioenkortingen

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft de communicatie van pensioenfondsen over (voorgenomen) kortingsmaatregelen onderzocht. Acht pensioenfondsen die in 2012 gaan korten, hebben hun deelnemers en gepensioneerden op tijd en op een begrijpelijke manier geïnformeerd. Van vier fondsen vindt de AFM de toegestuurde informatie onvoldoende duidelijk.

De AFM juicht het toe dat 82 pensioenfondsen vrijwillig via de Pensioenfederatie openbaar gemaakt hebben dat ze in 2013 mogelijk gaan korten. De AFM heeft 23 fondsen onderzocht die niet via de Pensioenfederatie openbaar gemaakt zijn. Voor de 15 van deze 23 fondsen heeft de AFM kunnen vaststellen dat de informatieverstrekking over de korting duidelijk was.

In februari meldde DNB dat 103 pensioenfondsen het voornemen hadden te korten in 2013. De Pensioenfederatie, de koepelorganisatie van pensioenfondsen, heeft uiteindelijk de namen en kortingspercentages gepubliceerd van 82 van deze fondsen die zich vrijwillig hebben gemeld. De AFM vindt het een goede zaak dat deze 82 pensioenfondsen transparant zijn over voorgenomen kortingen.

De AFM vindt het onwenselijk dat niet alle pensioenfondsen met voorgenomen kortingsmaatregelen bekend zijn. De algemene indruk van de AFM is dat de sector zijn verantwoordelijkheid om transparantie te bieden goed heeft opgepakt en dat er in dit proces goed is samengewerkt tussen de sector en de toezichthouder. Uiteraard zou het nog beter zijn geweest als alle 103 fondsen zich hadden gemeld, aldus de toezichthouder.

De AFM heeft de communicatie over kortingen onderzocht van de 23 fondsen die hun voorgenomen korting in eerste instantie niet gepubliceerd hebben via de Pensioenfederatie. Voor 15 van deze 23 fondsen is de AFM van oordeel dat de belanghebbenden duidelijk zijn geïnformeerd. Van vier fondsen vindt de AFM de toegestuurde informatie onvoldoende duidelijk. Eén fonds gaat fuseren. Van drie fondsen heeft de AFM (nog) geen informatie ontvangen, bijvoorbeeld omdat een fonds nog in gesprek is met de werkgever en/of DNB over de (hoogte van) een korting dan wel een mogelijke bijstorting.

De AFM acht een meer proactieve houding en doorlopende communicatie met deelnemers over mogelijke kortingsmaatregelen gewenst. Sommige fondsbesturen zouden het belang van deelnemers meer mogen onderkennen dan nu is voorgeschreven.

Bron: AFM, 30-03-2012

Modules & dossiers

Opvoerdatum

30 mrt 2012

Laatst gewijzigd

30 aug 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1