MijnFintool

Nieuws

Verbod afsluitprovisie hypotheken

Minister De Jager van Financiën wil afsluitprovisies voor hypotheken verbieden. Aanbieders mogen alleen nog advies- en distributiekosten in rekening brengen. Dat is een van de voornemens van de minister die is opgenomen ineen brief aan de Tweede Kamer.

 

Verder stelt de minister dat hypotheekverstrekkers consumenten tijdig moeten informeren als hun rentevaste periode bijna afloopt. Dat moet volgens de minister minimaal drie maanden van te voren gebeuren. Hoewel nu al in de wet staat dat consumenten tijdig geïnformeerd moeten worden, loopt deze termijn in de praktijk flink uiteen.

 

De hypotheekverstrekker moet de consument ook drie maanden van tevoren een nieuw aanbod doen. Dat aanbod moet gelijk zijn aan een aanbod dat een vergelijkbare nieuwe klant zou krijgen. De Jager wil daarmee voorkomen dat mensen die bij dezelfde hypotheekverstrekker blijven duurder uit zijn.

 

De minister wil met de maatregelen de positie van de consument versterken bij het afsluiten en oversluiten van een hypotheek. Het rentebeleid van aanbieders moet transparanter en klantvriendelijker worden. De Jager wil de nieuwe regels op 1 januari 2013 in laten gaan.

 

De Consumentenbond en de NVM zijn blij met het pakket maatregelen van de minister om de hypotheekverstrekking door banken te verbeteren. Zij hopen nu dat de minister de gelegenheid aangrijpt om ook het gebrek aan concurrentie op die markt aan te pakken. Directeur Combee van de Consumentenbond vindt het ‘zorgelijk’ dat de Nederlandse hypotheekmarkt weinig aanbieders kent en er weinig concurrentie is waardoor tarieven hoog liggen.

 

Bronnen: DFT, 14/16-04-2012

Modules & dossiers

Opvoerdatum

16 apr 2012

Laatst gewijzigd

30 aug 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1