MijnFintool

Nieuws

Obvion compenseert onterechte opslag

Obvion gaat alle klanten, die tussen november 2004 en november 2008 een nieuwe hypotheek met variabele rente hebben gesloten, volledig compenseren voor de onterecht berekende hoge renteopslag.

 

In november 2008 verhoogde Obvion de opslag voor hypotheken met een variabele rente van 0,65 naar 1,35 procent. Voor klanten die vóór november 2004 hun hypotheek hadden afgesloten, werd deze verhoging al eerder teruggedraaid.

 

Klanten die na november 2004 een hypotheek met een variabele rente afsloten, kregen te maken met nieuwe hypotheekvoorwaarden. Hierin stond dat Obvion de renteopslag periodiek kon wijzigen. Maar in de hypotheekofferte stond dat het om een vaste renteopslag ging. Toen Obvion deze opslag in 2008 verhoogde, dienden consumenten hierover klachten in bij de Ombudsman Financiële Dienstverlening.

 

Hierop volgde een aanbeveling van de Ombudsman waarin klanten die hun hypotheek in de eerder genoemde periode afsloten niet in aanmerking zouden komen voor compensatie. Onterecht volgens Vereniging Eigen Huis.

 

Douwe Dijkstra, adjunct-directeur van Obvion: “Omdat we er met elkaar niet uitkwamen hebben we destijds de afspraak gemaakt dat als Obvion in individuele gevallen bij de rechter in het ongelijk zou worden gesteld, wij alle vergelijkbare klanten op dezelfde manier zouden compenseren. Deze klanten kunnen daarom op korte termijn een voorstel van Obvion verwachten.”

 

Bron: Eufin, 30-05-2012

Modules & dossiers

Opvoerdatum

31 mei 2012

Laatst gewijzigd

28 aug 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1