MijnFintool

Nieuws

Kamer wil onderzoek naar flex-AOW

De Tweede Kamer wil laten onderzoeken of mensen via een zogeheten flex-AOW meer keuzevrijheid kunnen krijgen omtrent hun pensioendatum. De Kamer heeft minister Kamp van Sociale Zaken verzocht de mogelijkheden na te gaan.

VVD, CDA, D66, GroenLinks en ChristenUnie hebben in het begrotingsakkoord afgesproken dat de AOW-leeftijd sneller omhoog moet om de overheidsfinanciën op orde te brengen dan eerder met werkgevers en vakbonden in het pensioenakkoord was afgesproken. Ook is de mogelijkheid van het flexibel opnemen van AOW tussen 65 en 70 jaar met het begrotingsakkoord verdwenen. Maar nu heeft de Kamer Kamp toch gevraagd of een flex-AOW nog mogelijk is zonder extra kosten. Dat zou volgens D66-Kamerlid Wouter Koolmees misschien kunnen door mensen een lagere uitkering te geven als ze straks toch nog op hun 65ste jaar willen stoppen met werken. Naast oppositiepartijen schaarden ook VVD, CDA, D66, GroenLinks en ChristenUnie uit de gelegenheidscoalitie van het Lenteakkoord zich achter de wens om een onderzoek.

Bron: AD, 20-06-2012

Modules & dossiers

Opvoerdatum

20 jun 2012

Laatst gewijzigd

07 aug 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1