MijnFintool

Nieuws

Lagere winst voor ABN Amro

ABN Amro zag de winst in het tweede kwartaal met 30 procent dalen tot 341 miljoen euro. Net als Rabobank moest de staatsbank grotere voorzieningen treffen voor verliezen op kredieten aan bouwbedrijven, vastgoed en detailhandel. De voorzieningen verdubbelden bijna tot 367 miljoen euro.

 

Door de dalende huizenprijzen namen ook de voorzieningen voor hypotheken toe. Wel nam de hypotheekportefeuille met betalingsachterstanden af met 145 miljoen euro. Dit komt vooral door een strenger leenbeleid. Volgens de bank ligt de groei van betalingsachterstanden nu op het niveau van voor de economische crisis.

 

 

De woninghypotheekportefeuille van ABN Amro bleef in de eerste helft van 2012 stabiel op 155 miljard euro. De nieuwe hypotheekproductie bedroeg 6 miljard euro. Daarvan was ruim de helft met NHG. Ondertussen maken NHG-hypotheken 22 procent uit van de totale hypotheekportefeuille.

 

De hypotheekportefeuille met een betalingsachterstand daalde met 145 miljoen euro. Hiermee is de instroom in de portefeuille van hypotheken met betalingsachterstanden weer terug op het normale niveau van voor de crisis. 

 

Bronnen: DFT / FD, 24-08-2012

Modules & dossiers

Opvoerdatum

24 aug 2012

Laatst gewijzigd

28 aug 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1