MijnFintool

Nieuws

Armoede in 2011 sterk toegenomen

Dit is de derde editie van het Armoedesignalement, waarin het Sociaal en Cultureel Planbureau (scp) en het Centraal Bureau voor de Statistiek (cbs) de meest actuele gegevens presenteren over armoede in Nederland. De belangrijkste conclusie is dat de armoede in 2011 fors is gestegen ten opzichte van een jaar eerder. De stijging is in alle risicogroepen terug te vinden, zoals bij eenoudergezinnen, bijstandsontvangers, niet-westerse allochtonen en alleenstaanden tot 65 jaar.

Jonge gezinnen
De kans om in armoede terecht te komen is het grootst voor jonge gezinnen. Het risico voor de dertig- en veertigers ligt op 8,4 procent.
Dat komt volgens onderzoeker Vrooman van het SCP door hun specifieke positie op de arbeidsmarkt. Vaak zijn het zzp'ers, werken ze in dezelfde sector of hebben een flexibel contract dat niet wordt verlengd.

Huizenmarkt
Volgens het CBS hebben deze jonge gezinnen ook last van de situatie op de huizenmarkt. Ze hebben het huis gekocht op de top van de markt. Ook het risico op restschuld is bij deze groep, vaak tweeverdieners, het hoogst.

Publicatie
Het Sociaal en Cultureel Planbureau en het Centraal Bureau voor de Statistiek presenteren in deze gezamenlijke publicatie de meest actuele gegevens over armoede in Nederland.

Download hier de publicatie (pdf, 90 pagina's)

 

Bron: SCP

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

06 dec 2012

Laatst gewijzigd

06 dec 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1