MijnFintool

Nieuws

'Brussel tegen steun aan SNS'

ABN Amro en ING mogen van Brussel hun concurrent SNS Reaal niet helpen. Het ministerie van Financiën werkt aan een plan waarbij grote Nederlandse banken helpen de buffers van SNS Reaal te versterken. Maar de Europese Commissie lijkt daar nu een stokje voor te steken.

Brussel ziet deelneming van ING en ABN Amro in zo’n plan niet zitten omdat deze twee banken zelf staatssteun hebben gekregen en daarom geen overnames mogen doen. Financiën en toezichthouder de Nederlandsche Bank hebben eind vorig jaar gesondeerd of een uitzondering op het overnameverbod mogelijk is omdat dit geen gewone acquisitie zou zijn. De signalen uit Brussel waren niet hoopgevend.

Bad bank
Voor de kapitaalversterking van SNS Reaal, dat zucht onder hoge verliezen bij zijn vastgoeddivisie Property Finance, doen diverse scenario’s de ronde. Een ervan is de vorming van een zogenoemde ‘bad bank’, waarin de slechte vastgoedleningen apart zouden worden beheerd. De Staat en de drie grootbanken zouden van dit vehikel aandeelhouder moeten worden. Nu ABN Amro en ING niet mee mogen doen, wil Rabobank niet als enige private partij een rol spelen.

Staatssteun
In 2008 kreeg SNS Reaal 750 miljoen euro staatssteun. Dat bedrag plus een boete moeten aan het einde van dit jaar zijn terugbetaald, maar dat gaat de bank niet redden.

SNS maakt al jaren verlies op vastgoedprojecten. De bank is daardoor niet in staat om de staatssteun terug te betalen en heeft te kleine financiële buffers.

 

Bron: FD/NOS

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

16 jan 2013

Laatst gewijzigd

16 jan 2013

Reacties

Edwin Bond
16 jan 2013
Kan iemand mij vertellen wiens belang 'Brussel' hiermee dient. Internationale concurrentiebelangen ofzo? Sinds wanneer is die onzin belangrijker dan het overeind houden van de 4e bank en daarmee ook de economie van een land? Moet de staat en daarmee de burger het dan maar weer in zijn eentje oplossen? De Brussel-moeheid begint bij mij chronische vormen aan te nemen.

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1