MijnFintool

Nieuws

VKG helpt met hersteladvies beleggingspolissen

Adviseurs zijn verplicht hun klanten met een beleggingspolis opnieuw te adviseren. Doel is het zoveel mogelijk bereiken van het beoogde eindkapitaal. Dat advies moet bovendien gratis worden gegeven.

Software BeleggingsPolisCheck
Met de software voor hersteladvies kan een adviseur een beleggingspolis eenvoudig vergelijken met alternatieven. Hiervoor heeft hij alleen de einddatum, de leeftijd van de verzekerde en het jaarlijkse waardeoverzicht nodig. Invoeren van de gegevens is een kwestie van enkele minuten. Het resultaat van de analyse wordt weergegeven in een helder rapport dat met de klant kan worden besproken. Hieruit blijkt in de meeste gevallen een mogelijke verbetering van het eindkapitaal van vele duizenden, soms zelfs tienduizenden euro’s – vaak met een lager risico voor de klant. Tegelijkertijd wordt een technisch rapport geproduceerd voor het dossier. Zo is het verzorgen van het hersteladvies professioneel én aantoonbaar.

Uitbesteding aan VKG
Adviseurs die geen gelegenheid hebben om de analyses zelf te maken kunnen dit uitbesteden aan VKG. “Een unieke service”, aldus Peter van der Linde. “VKG is de enige partij die dit aan zijn relaties biedt. Onze mensen zijn speciaal hiervoor opgeleid.” Deze uitbesteding kost € 50 per dossier, waarvoor twee consumentenrapporten en een technisch rapport van een polis worden geleverd.

Informatiebijeenkomsten
VKG organiseert de komende maanden informatiebijeenkomsten over het hersteladvies op verschillende plaatsen in Nederland.

Bron: Van Kampen Groep

======================

Hersteladvies, hoe en wat?
Hersteladvies aan klanten met een beleggingsverzekering (niet alleen woekerpolissen!). Het is hoe dan ook een belangrijk thema, kosteloos of niet. Eerder dit jaar gaf Jan Vromans, docent bij SCFB, tijdens het SEH-congres, een workshop over het thema hersteladvies.

Op de website van SCFB vindt u de presentatie en enkele handige tips en tools die u kunt gebruiken met betrekking tot het geven van ‘hersteladvies’

Bron: SCFB

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 okt 2013

Laatst gewijzigd

18 okt 2013

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1