MijnFintool

Nieuws

Loan to Value per 1 januari a.s. verder omlaag

Helpdeskvraag
De maximale hoogte van het hypothecair krediet ten opzichte van de waarde van de woning bedraagt vanaf 1 januari 2014 104 procent. Wat is bepalend voor de peildatum 1 januari?

Naar aanleiding van diverse vragen van lezers, hebben wij rondvraag gedaan (o.a. Belastingdienst, AFM en NVB).

De NVB heeft uiteindelijk aangegeven dat de hypotheekoffertedatum bepalend is voor de LTV verhouding. In de praktijk kan daardoor een aankoop in 2013 en passering in 2014 (maar met een hypotheekofferte uit 2013) qua LTV iets gunstiger uitvallen ten opzichte van een hypotheekofferte in 2014.

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

25 nov 2013

Laatst gewijzigd

25 nov 2013

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1