MijnFintool

Nieuws

Nationale Hypotheek Instelling (NHI) beperkter in omvang

Volgens Het Financieele Dagblad wordt de reiktwijdte van de op te richten Nationale Hypotheek Instelling (NHI) beperkter. Banken mogen straks alleen nieuwe hypotheken met een garantie van de Staat (NHG-hypotheken) onderbrengen bij de NHI, terwijl het aanvankelijk de bedoeling was dat ook bestaande NHG-hypotheken naar de NHI zouden gaan. Dit bevestigt een woordvoerder van minister Stef Blok (Wonen).

Het beoogde doel van de NHI was o.a. het over de streep trekken van pensioenfondsen om te te beleggen in door banken in de markt gezette hypotheekleningen.

Een anonieme deskundige stelt dat de NHI nu minder effectief wordt. ‘Het instrument wordt uitgekleed. Het Rijk is al bezig om de NHG-garantie te beperken tot zijn oorspronkelijk niveau van vóór de crisis. Met deze nieuwe manoeuvre wordt de poule nog kleiner.’ Hiermee wordt een oplossing voor de 'funding gap', het over onvoldoende spaargeld beschikken en vervolgens aantrekken van financieringen op de internationale kapitaalmarkt, niet eenvoudiger.

De ommezwaai van Blok zou een reactie zijn op bezwaren bij de Europese Commissie, aldus de bron. ‘Al in de zomer werd duidelijk dat Brussel mededingingsproblemen voorziet als ook bestaande NHG-hypotheken bij de NHI worden ondergebracht.’

Bron: FD

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

09 dec 2013

Laatst gewijzigd

09 dec 2013

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1