Download hier een onderzoek uit 2012:‘SCHEIDEN IN NEDERLAND 2012’(pdf, 48 pagina's)
Met partneralimentatie levert een partner een bijdrage in het levensonderhoud van zijn of haar ex. In de meeste gevallen betaalt degene die het meest verdient aan de partner die minder inkomen heeft.
Een kleine meerderheid van de jongeren geeft aan niet in gemeenschap van goederen te willen trouwen. "Iedere partner behoudt zijn eigen bezittingen en schulden waardoor er bij scheiding niets verdeeld hoeft te worden", stelt 57 procent van de jongeren. Vooral jongeren met gescheiden ouders zijn die mening toegedaan.
Jongeren die geloven in een huwelijk trouw(d)en vooral uit liefde, beweert 85 procent. Vrouwen geven dit vaker aan dan mannen. Een kwart trouwt voor de kinderen en 11 procent omdat het zo hoort. Geld en financiële zekerheid is voor 8 procent de reden om in het huwelijksbootje te stappen.
Bron: Nu.nl
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99