MijnFintool

Nieuws

AFM moet vergunning verlenen aan Optieclub

De voorzieningenrechter van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) wijst het verzoek om een voorlopige voorziening van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) af en het verzoek om een voorlopige voorziening van Optieclub toe: de AFM moet binnen twee weken een nieuw besluit nemen.

Binaire opties
Optieclub biedt via internet zogenoemde binaire opties aan. Bij aankoop van een binaire optie voorspelt de koper of de koers van bijvoorbeeld een AEX-aandeel na minimaal tien minuten en maximaal één uur hoger of lager zal zijn dan op het moment van de koop. Een binaire optie kost € 10,-. Indien de koersontwikkeling door de koper juist wordt voorspeld, betaalt Optieclub € 18,10 per optie uit aan de koper. Indien de koper de richting van de koers niet juist voorspelt, verliest hij zijn inleg.

Wet op de kansspelen
De AFM wees de aanvraag van Optieclub voor een vergunning op grond van de Wet op het financieel toezicht (Wft) af. De AFM beschouwt het aanbieden van binaire opties met een korte looptijd als een kansspel. Omdat Optieclub niet over een kansspelvergunning beschikt en dus de Wet op de kansspelen overtreedt, schaadt zij volgens de AFM het vertrouwen in de financiële markten. Daarnaast beschouwt de AFM het aanbieden van binaire opties aan consumenten als een gedraging die indruist tegen hetgeen volgens het ongeschreven recht in het maatschappelijk verkeer betaamt, omdat dergelijke opties niet kostenefficiënt, nuttig, veilig en begrijpelijk zijn.

Uitspraken: ECLI:NL:CBB:2015:77

Bron: Rechtspraak.nl

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

25 mrt 2015

Laatst gewijzigd

25 mrt 2015

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1