MijnFintool

Nieuws

Daling aantal huisuitzettingen

In 2014 was sprake van huisuitzetting van bijna 5.900 huishoudens. Een daling van 15% ten opzichte van 2013, meldt Aedes naar aanleiding van een enquête onder 180 woningcorporaties. Het aantal huurders dat in de financiële problemen komt blijft wel stijgen, waardoor de betalingsachterstanden bij woningcorporaties toenamen tot zo’n 350 miljoen euro. (zie ook download monitor).

Reden uitzetting
Huurachterstand is de belangrijkste reden voor uitzetting (85 procent). Andere redenen zijn wietteelt, onderverhuur/woonfraude en overlast. Uitzetting kan pas plaatsvinden na een uitspraak van de rechter. Na een gerechtelijk vonnis bij huurachterstand konden woningcorporaties in overleg met de huurders in zeven van de tien gevallen alsnog huisuitzetting voorkomen.

Groepen
Niet alle woningcorporaties houden van huisuitzettingen bij om welk type huishouden het gaat. Als het type huishouden wel bekend is, zijn alleenstaanden tussen 30 en 60 jaar de grootste groep, gevolgd door alleenstaande jongeren tussen 18 en 30 jaar. In de meeste gevallen (77 procent) gaat het daarbij om mannen.


Download: "Corporatiemonitor Schulden en Huisuitzettingen 2014" (pdf, 3 pagina's)

Bron: Aedes

Modules & dossiers

Opvoerdatum

26 mrt 2015

Laatst gewijzigd

26 mrt 2015

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1