MijnFintool

Nieuws

Kifid uitspraak gouden handdruk en ontbreken contraverzekering

Een vrouw heeft een (uitgestelde) lijfrenteverzekering gesloten zonder restitutie van de koopsom bij vooroverlijden. De (alleenstaande) vrouw is voortijdig overleden. De ouder van deze vrouw heeft bij Kifid een klacht ingediend over de adviseur doordat deze de dochter niet (tijdig) in het bezit van de Financiële Bijsluiter heeft gesteld omdat de (uitgestelde) lijfrenteverzekering geen financieel complex product zou betreffen.

De ouder (klager) vordert een bedrag gelijk aan de koopsom nu de adviseur zich daardoor niet zou hebben gedragen als een redelijk handelend en redelijk bekwaam tussenpersoon. De adviseur heeft niet betwist dat zij nalatig is gebleven. Niettemin wijst de Commissie de vordering af omdat het niet aannemelijk is dat de dochter wél voor een product met overlijdensdekking zou hebben gekozen als de adviseur niet nalatig was gebleven.
Bovendien had de ouder op grond van fiscale wetgeving niet als begunstigde voor een eventuele overlijdensuitkering in aanmerking kunnen komen.

Download uitspraak Kifid

 

Bron: Kifid

 

* Toegestane begunstigden zijn: de (gewezen) echtgenoot, degene met wie een gezamenlijke huishouding wordt gevoerd en/of de kinderen van de (gewezen) werknemer. (slotbegunstiging eventueel ex-werkgever).

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 mei 2015

Laatst gewijzigd

27 mei 2015

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1