Deze tijdelijke regeling treedt in werking met ingang van 1 september 2016 en vervalt op het moment dat de Uniforme Rekenmethodiek (URM) wordt ingevoerd.
Doel van de tijdelijke regeling informatieverstrekking
De tijdelijke regeling informatieverstrekking variabel pensioen ziet op de wijze waarop een pensioenuitvoerder van een premie- of een kapitaalovereenkomst deelnemers moet informeren over de hoogte van een variabel pensioen en de daaraan verbonden risico’s. De tijdelijke regeling beoogt uitsluitend een indicatie te geven van de hoogte en het risico van een variabel pensioen en geldt voor de informatieverstrekking over de variabele uitkering voor de korte tot middellange termijn.
Voor welke uitvoerders van premie- en kapitaalovereenkomsten heeft deze wet consequenties?
De nieuwe Wet verbeterde premieregeling geldt voor alle aanbieders van een variabel pensioen. Ook voor uitvoerders die (nog) géén variabel pensioen aanbieden, maar wel premie- en of kapitaalovereenkomsten uitvoeren, heeft deze wet consequenties. De wet schrijft namelijk voor dat zij:
Zie download onderaan voor tabel en rekenvoorbeeld, of zie link DNB.
Bron: DNB
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99