Doordat het aanbod van te koop staande woningen en nieuwbouw de vraag naar woningen bijbeent, is het vertrouwen licht gedaald. In de Eigen Huis Marktindicator wordt uitgebreid ingegaan op de stemming op de koopwoningmarkt.
Een derde van de Nederlanders vindt de huidige omstandigheden om een woning te kopen niet gunstig, blijkt uit de Eigen huis Marktindicator die het consumentenvertrouwen in de woningmarkt meet. Belangrijkste reden: huizen zijn te duur.
Veel vraag en (te) weinig aanbod zorgen voor een verdere koopprijsstijging in alle woningmarktgebieden. Ook de aanhoudende lage hypotheekrente en de inkomensgroei, die door de sterke economie vermoedelijk de komende paar jaar nog versterkt zullen doorzetten, dragen daaraan bij. Dit blijkt uit de 'Monitor Koopwoningmarkt'.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.