MijnFintool

Nieuws

Juridische mogelijkheden voor flexibele woningbouw

De ontwikkeling van prefab-woningen en andere flexibele woonvormen krijgt een stimulans. Zo komt er een vrijstelling van de verhuurderheffing en kunnen gemeenten voor het toewijzen van locaties langer afwijken van het bestemmingsplan. Dat schrijft minister Ollongren aan de Tweede Kamer.

De maatregelen bieden soelaas aan mensen die al lange tijd wachten op een huurwoning en spoedzoekers zoals bijvoorbeeld (internationale) studenten, mantelzorgers en mensen die na een scheiding snel woonruimte nodig hebben.

Door kortere juridische procedures en innovaties zoals het grotendeels bouwen van de woning in de fabriek, kan de woningvoorraad relatief snel met een flexibele schil worden uitgebreid. Flexibele bewoning kan op allerlei manieren. Bijvoorbeeld een gebouw kan tijdelijk een woonfunctie krijgen, de woning kan verplaatsbaar zijn of de bewoning door een en dezelfde huurder is tijdelijk. In het laatste geval is vaak geregeld dat tijdelijke bewoning de opgebouwde inschrijfduur van huurders ongemoeid laat.

 

Bron: Rijksoverheid

Modules & dossiers

Opvoerdatum

31 mei 2019

Laatst gewijzigd

31 mei 2019

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1