MijnFintool

Nieuws

Consumentenmonitor levert ‘boeiend materiaal’ op

Vier van de vijf mensen kijken overwegend positief tegen hun eigen verzekeraar aan. Wel denkt de meerderheid van de consumenten dat ze het wat dit betreft beter heeft getroffen dan de gemiddelde Nederlander. Bovendien zijn verzekeraars betrouwbaarder en efficiënter dan de overheid, vindt maar liefst driekwart van de mensen. En één op de acht verzekerden geeft toe zelf wel eens gefraudeerd te hebben met verzekeringen. Dit zijn enkele opvallende uitkomsten uit de nieuwste ‘Consumentenmonitor’ van het Verbond van Verzekeraars.

De opvattingen van de consument om wel of niet met een tussenpersoon zaken te doen, leveren ook boeiend materiaal op. Meer dan de helft van de consumenten denkt dat verzekeraar en tussenpersoon vooral handelen uit eigenbelang. Maar liefst driekwart van de groep consumenten die vooral direct met verzekeraars zakendoet, verdenkt de tussenpersoon ervan vooral uit eigenbelang te handelen. Dat verklaart hun keus. Opvallender is dat nog altijd bijna een kwart van de ‘tussenpersoonklanten’ denkt dat deze vooral handelt uit eigenbelang. “De keus om direct zaken te doen met een verzekeraar”, zo concludeert de monitor, “lijkt dus eerder gestuurd door het gebrek aan vertrouwen in de tussenpersoon dan door het vertrouwen in verzekeraars.”

 

Het hoofdstukje kosten, winsten en uitkeringen is een ‘black box’ voor de consument. Die heeft daar echter wel ideeën over, al hebben die niets met de werkelijkheid te maken.  Verzekeraars keren meer uit, verdienen minder, en hun kosten zijn hoger dan de consument denkt. Als de tussenpersoon zijn inkomen van de klant moest hebben, zou hij een karig bestaan leiden. Voor de dienstverlening van de tussenpersoon wil de helft van de klanten het liefst niets hoeven betalen, en als het dan toch zou moeten, vindt hij vijftien euro per uur gemiddeld mooi genoeg. Het liefst ziet de consument dat de provisie een vast bedrag is in plaats van (nu) een percentage van de premie.

 

Bron: Verbond van Verzekeraars, 25-03-2005

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

25 mrt 2005

Laatst gewijzigd

25 mrt 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1