MijnFintool

Nieuws

Eerste Kamer kiest voor betere huurbescherming

De Eerste Kamer stemde dinsdag 14 november over een initiatiefvoorstel van de Tweede Kamer om huurders beter te beschermen door algemene huurovereenkomsten voor bepaalde tijd terug te draaien.

Deze wijziging leidt ertoe dat verhuurders van zelfstandige woonruimte en van onzelfstandige woonruimte (zoals kamers) in de regel alleen vaste huurovereenkomsten kunnen aanbieden, dat wil zeggen: huurovereenkomsten voor onbepaalde tijd. Tijdelijke verhuur blijft mogelijk onder specifieke voorwaarden.

Hospitaverhuur

Een motie die de regering verzoekt te bezien hoe de mogelijkheden voor hospitaverhuur kunnen worden verruimd en de Kamer daarover in het voorjaar van 2024 te rapporteren is met algemene stemmen aangenomen.

Wezen

Eerder heeft de Eerste Kamer ingestemd met het initiatiefwetsvoorstel huurbescherming weeskinderen.
Op 24 oktober stemde de Tweede Kamer in met het initiatiefwetsvoorstel huurbescherming weeskinderen. Een motie dat dit voor alle verhuurders moet gelden en niet alleen voor woningcorporaties werd ook aangenomen.

 

Bron: Eerste Kamer

Modules & dossiers

Opvoerdatum

15 nov 2023

Laatst gewijzigd

15 nov 2023

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1