MijnFintool

Nieuws

De gevolgen van eigen risico dragen in de WGA

Het UWV heeft een kennisverslag gepubliceerd over de vraag of er meer uitstroom is bij eigenrisicodragers of bij een publieke verzekering.

Al wel bekend was: als werkgevers zelf de WGA-uitkering van hun zieke werknemers betalen en de re-integratiedienstverlening regelen, dan stromen die werknemers sneller de WGA uit. Maar of zij daarna ook sneller doorstromen naar werk? Dat was nog niet bekend. UWV en de Universiteit Leiden hebben het nu onderzocht.

Ze richtten zich op mensen die door gedeeltelijke of volledige arbeidsongeschiktheid de WGA instroomden, en bekeken of het zogeheten eigenrisicodragerschap van hun werkgever leidde tot meer uitstroom naar werk dan een publieke verzekering. Nee, is de belangrijkste conclusie.


Klik hier voor het kennisverslag

 

Bron: UWV

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

05 feb 2025

Laatst gewijzigd

05 feb 2025

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1