MijnFintool

Nieuws

Stijging pensioenpremies voorbij

Sinds 2001 zijn de pensioenpremies zo’n beetje verdubbeld. Met ingang van 2006 is er een einde gekomen aan de jarenlange stijging. Werknemers en werkgevers betalen volgens Het Financieele Dagblad dit jaar een half miljard euro minder pensioenpremie dan in 2005.

Uit cijfers van de Vereniging van Bedrijfstakpensioenfondsen (VB) blijkt dat de totale pensioenpremie dit jaar in bedrijfstakken als de overheid, de zorg en de bouw, in vergelijking met 2005 met ruim 3 procent daalt tot 14,8 miljard euro. Werkgevers betalen daarvan tweederde deel. De VB vertegenwoordigt meer dan driekwart van het aantal deelnemers aan collectieve pensioenregelingen.

 

De jarenlange stijging van de pensioenpremies werd veroorzaakt door de tegenvallende beursresultaten en de aangescherpte eisen van De Nederlandsche Bank voor de dekking van de pensioenaanspraken. Nu lijkt er volgens het FD sprake van een omslag. Toch is er nog geen reden voor al te groot optimisme volgens directeur Peter Borgdorff van de VB. Hij waarschuwt dat de huidige economische groei nog niet zo stabiel is dat er vanuit kan worden gegaan dat stijging van pensioenpremies ook in de toekomst achterwege kan blijven.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 22-02-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

22 feb 2006

Laatst gewijzigd

22 feb 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1